Czujniki ciśnienia TPMS - sklep, cena, opinie

Odpowiednie ciśnienie w oponach jest konieczne do bezpiecznego i komfortowego poruszania się po drogach. W przeciwnym wypadku może dojść nawet do pęknięcia opony, co stanowi zagrożenie dla kierowcy i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego właśnie warto wyposażyć się w czujniki TPMS, które sprawdzają ciśnienie w ogumieniu. Warto kupować wyłącznie sprawdzone produkty, które zostały wyprodukowane przez renomowane marki, cieszące się renomą oraz uznaniem specjalistów i użytkowników.

Czujniki ciśnienia TPMS
obrazek prezentujacy

Czujniki ciśnienia - dlaczego warto?

TPMS to inaczej Tire Pressure Monitoring System. System w czasie rzeczywistym monitoruje ciśnienie w ogumieniu, tym samym zwiększa bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu, informuje o aktualnym stanie opony, a ponadto pozwala zoptymalizować zużycie paliwa. Czujniki warto wymieniać regularnie, ponieważ producenci najczęściej zapewniają 5 lat działania, jednak po tym czasie mogą szwankować, a więc przestaną spełniać skutecznie swoje zadanie. Wyłączanie czujników w oponach nie jest zalecane.

Czujniki ciśnienia - cena

Czujniki TPMS nie są szczególnie drogie. Koszt urządzenia dla jednej opony wynosi zazwyczaj 100-200 zł i wystarcza na kilka lat regularnego użytkowania. Cena nie jest wygórowana, zwłaszcza biorąc pod uwagę zaawansowanie technologiczne współczesnych czujników. To modele aktywne, które cały czas komunikują się z komputerem samochodu, dzięki czemu kierowca jest w stanie w każdym momencie skontrolować stan ciśnienia w oponach auta, a w przypadku dużych rozbieżności w ciśnieniu zapali się kontrolka.

Czujniki TPMS - gdzie kupić?

Szukając dobrych czujników ciśnienia TPMS zawsze warto korzystać ze sprawdzonych propozycji. Sklep Tip-Topol posiada w ofercie całą masę wysokiej klasy urządzeń, które są przeznaczone do montażu w oponach aut osobowych, jak i ciężarowych. W każdym przypadku można liczyć na sprawdzone czujniki, zapewnione przez renomowanych producentów, takich jak Autel czy Mobiletron. Kupując w tamtym sklepie można mieć także pewność profesjonalnego zapakowania przesyłki oraz pomocy rzetelnej obsługi.

Zamontowałem ostatnio czujniki TPMS marki Autel i jestem bardzo zadowolony, ponieważ były tańsze od modeli zamontowanych przez producenta i proponowanych przez ASO, a ponadto szybko udało się je zainstalować. Polecam serdecznie :)

Karol

W moim warsztacie często wykonuje prace związane z ogumieniem, poniekąd zajmuję się też wulkanizacją, ale wszystkich klientów informuję o tym, jak ważne są dobre czujniki TPMS. Korzystam z urządzeń Autel lub Mobiletron - świetny stosunek ceny do jakości.

Dominik

Ostatnio miałem okazję przeprowadzać konserwację kilku tirów i w jednym konieczna była wymiana czujników ciśnienia TPMS. Wziąłem model z zintegrowanym modułem OBD, ponieważ jest prosty w obsłudze. Czynność pozwoliła wykryć nieprawidłowości w ciśnieniu ogumienia, a to tir na dalekie trasy.

Andrzej

Ostatnio wymieniłem czujniki ciśnienia w oponach. Kupiłem zestaw czujników Autel i jestem zadowolony - spełniają swoje zadanie bardzo dobrze.

Mateusz